Design trends

Jak odnowić parkiet

mtn parkiety legnica

4 sposoby na odświeżenie wyglądu zniszczonej podłogi drewnianej.

Jeśli Twoja drewniana podłoga wygląda na nieco zniszczoną i chcesz ją odświeżyć, w zależności od stopnia jej „zmęczenia”, może wybrać bardzo dobre czyszczenie lub rozwiązanie może wymagać nieco więcej wysiłku. Oto 4 sposoby na odświeżenie wyglądu zniszczonej podłogi drewnianej:

Solidne czyszczenie.

Czasami wszystko, czego potrzebuje stara drewniana podłoga, aby znów wyglądała jak najlepiej, to naprawdę dobre czyszczenie. Jeśli chodzi o czyszczenie drewnianej podłogi, idealnym rozwiązaniem jest całkowite opróżnienie pokoju. Kiedy opróżniasz pokój, pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na podnoszenie, a nie przeciąganie mebli, ponieważ w przeciwnym razie możesz mieć jeszcze bardziej zniszczoną podłogę!

Rozpocznij sprzątanie od dokładnego odkurzania w całym pomieszczeniu, a następnie wyczyść podłogę wilgotnym, nie mokrym mopem zwilżonym ciepłą wodą. Jeśli Twoja podłoga jest bardzo brudna, możesz zdecydować się na użycie środka czyszczącego, ale w większości przypadków wystarczy sama woda. GŁÓWNA WSKAZÓWKA: Jeśli myślisz o czyszczeniu podłogi parą, przed rozpoczęciem upewnij się, że uszczelnienie podłogi jest w dobrym stanie, w przeciwnym razie możesz uszkodzić podłogę z powodu nadmiernej wilgoci.

Uzupełnij braki w wykończeniu.

Jeśli Twoja podłoga wygląda na zniszczoną, ponieważ wykończenie uległo znacznemu zużyciu, możesz odświeżyć swoją podłogę, uzupełniając wykończenie. Dwa główne rodzaje wykończenia podłóg drewnianych to lakier i wosk. Osoby, które preferują lakierowane podłogi drewniane, doceniają wyższy połysk niż te, które wybierają bardziej naturalne wykończenie olejowane.

Jeśli chodzi o odświeżenie podłogi, nie można pominąć faktu, że wykończenie olejem jest łatwiejsze niż wykończenie lakierem, ale nie musi to oznaczać, że nie można osiągnąć dobrego rezultatu w obu przypadkach. Jeśli Twoja podłoga wygląda na zniszczoną z powodu kilku plam, możesz je łatwo usunąć i naprawić, usuwając plamy za pomocą naprawdę cienkiej wełny stalowej, a następnie nakładając część oryginalnego wykończenia za pomocą cienkiego pędzla. GŁÓWNA WSKAZÓWKA: Ważne jest, aby usunąć nadmiar lakieru przed wyschnięciem. Gdy wykończenie wyschnie, możesz wypolerować obszar za pomocą miękkiej szmatki.

Wypoleruj.

Polerowanie podłogi to świetny sposób, aby tchnąć w nią nowe życie bez konieczności ponownego szlifowania całości. Mówiąc najprościej, polerka to maszyna z ciężką obrotową podkładką, która wykorzystuje swój ruch do tworzenia profesjonalnie wyglądającego wykończenia na zniszczonej drewnianej podłodze.

Jeśli nie masz w domu znacznej ilości podłóg drewnianych, prawdopodobnie będziesz chciał wynająć polerkę zamiast inwestować w jej zakup. U nas również możesz wynająć polerkę. Zanim zaczniesz, ważne jest, aby upewnić się, że Twoja podłoga jest idealnie czysta; w przeciwnym razie twoje wysiłki posłużą tylko do uwięzienia brudu, który leży na powierzchni twojej podłogi. Następnie należy wybrać odpowiedni lakier do pożądanego efektu końcowego. Niezależnie od tego, czy szukasz wysokiego połysku, czy matowego wykończenia, Twój dostawca podłóg będzie w stanie wskazać Ci najlepszy połysk do Twojego projektu. To, co powinieneś zrobić, to nałożyć pastę bezpośrednio na podłogę, nakładając niewielką ilość na raz i nakładając polerkę na pastę małymi, okrężnymi ruchami, upewniając się, że pokrywasz całą podłogę równomiernie.

Wypoleruj.

Cyklinowanie i lakierowanie nie są zadaniem dla osób o słabych nerwach ani czymś, co zajmie Ci tylko czas po południu, ale gwarantuję, że każda zniszczona podłoga znów będzie wyglądać świetnie. Jeśli masz podłogę z drewna warstwowego, zanim zaplanujesz tę pracę, musisz upewnić się, że wierzchnia warstwa z litego drewna lub lamela Twojej podłogi jest nadal wystarczająco gruba, aby wytrzymać szlifowanie. Pozostaje tylko wynajęcie szlifierki i metodyczna praca na różnych etapach lub powierzenie tematu specjalistom.